Batarya Değişimi

1-Telefonunuz veya tabletiniz açılmıyorsa darbe almış, suyla temas etmiş ya da bataryası bozulmuş olabilir. Telefonunuzda veya tabletinizde ışık ya da bildirim gibi herhangi bir belirtisi yoksa bataryanız bozulmuş olabilir.

2-Eğer telefonunuz veya tabletiniz dokunmak için aşırı sıcak bir haldeyse bataryanızın acilen değişmesi gerekebilir.

3-Telefon gerekli sürede şarj olmuşsa doluluk oranı %100 ise buna rağmen şarjı üreticilerin açıkladığından daha kısa sürede bitiyorsa bataryanızda problemler başlamış olabilir. Üreticilerin açıkladığı pil ömrü genellikle normal kullanım şekli için olduğunu unutmamak gerekir ve ona göre karşılaştırma yapılması gerekir. Telefonunuzun veya tabletinizin şarjı %60, %30 gibi doluluk oranındayken birden kapanıyorsa bataryayı değişimi gerekebilir.

4-Batarya arızası dışında telefonda arıza yoksa sadece şarja takılıyken çalışır vaziyetteyse ve güüç kaynağından çektiğinizde çalışmıyorsa batarya şarj olmuyor demektir. Batarya arızası meydana gelmiş olabilir.

5-Bataryaların şişkinlikler meydana gelebilir. Şişkinlik fark ettiğiniz zaman mutlaka bataryanızı değiştirin. Batarya patlaması göze alınamayacak bir risktir.